illusztráció illusztráció

A tél eddigi leghidegebb reggelére ébredtünk

-12,3 fokig csökkent a hőmérséklet Zabaron, ezen a télen eddig ez a legalacsonyabb minimum-hőmérséklet.

A HungaroMet tájékoztatása szerint ma reggel szezonrekord dőlt, hiszen a Nógrád vármegyei Zabaron -12,3 fokig hűlt le a levegő. Ilyen alacsony hőmérsékletre ezen a télen még nem volt példa, habár január 5-én -12 fok közeli értékek előfordultak.

illusztráció
Jégvirágok "nyíltak" Szigetszentmártonban | Fotó: Géczi Roland

Mindössze a felhősebb nyugati, délnyugati tájakon volt enyhébb a reggel, ott a legtöbb helyen nem fagyott, máshol azonban röpködtek a mínuszok, az ország középső és keleti, északkeleti részén nem voltak ritkák a -10 fok körüli értékek.

A nagy hidegben még a szappanbuborék is megfagyott:

illusztráció
Fagyos szappanbuborék | Fotó: Váradi-Kozma Lívia (Jánkmajtis)

Valószínűleg nem ez volt az idei tél leghidegebb éjszakája, hétvégére erős lehűlés érkezik, a jövő hét elején -15 fok alatti minimumok is előfordulhatnak.

Borítókép: Géczi Roland

Szavazás

Várod a hétvégi lehűlést?

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés